Fundacja Głos Ewangelii

Promocja kultury chrześcijańskiej

Wspieramy twórców i staramy się być wsparciem w realizacji marzeń, projektów oraz przedsięwzięć, które nieodłącznie związane są z treścią i wartościami Ewangelii. Nasz wkład nie ogranicza się do wsparcia materialnego. Służymy konsultacjami, kontaktami, towarzyszymy w procesie twórczym, wreszcie promujemy. Jesteśmy przekonani, że czynny udział w kulturze, jej współtworzenie jest znacznie bliższe nauce Ewangelii niż tylko sprzeciw wobec zastanej kultury, jak i wobec jej tworzenia.

Mieliśmy przywilej wspierać

2019

Łukasz Staniszewski – słuchowisko „Siłacze” – scenariusz adaptowany na podstawie reportażu Fundacji „Głos Ewangelii” pt. „Kto uratuje mojego Henryka”. III nagroda w konkursie organizowanym przez Polskie Radio i ZAiKS z okazji 100-lecia istnienia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i 90. rocznicy nadania pierwszego oryginalnego polskiego słuchowiska przez Polskie Radio za scenariusz słuchowiska o tematyce historycznej.

2018

Ballet Magnificat – „Bezpieczna kryjówka” – współorganizacja spektaklu amerykańskiej grupy baletowej inspirowanego prawdziwą historią Corrie ten Boom i jej rodziny, którzy podczas działań wojennych w holenderskim mieście Haarlem w 1944 roku, w komórce wybudowanej przy ścianie w swoim domu ukrywali prześladowanych Żydów. Spektakl wpisywał się w uroczystości zw. z 75. rocznicą powstania w getcie warszawskim.

2017

Ballet Magnificat – „Face to face” – współorganizacja spektaklu amerykańskiej grupy baletowej w Białołęckim Domu Kultury w Warszawie;

Kasia Kiklewicz – płyta „Poza Tobą” – wsparcie w różnych obszarach realizacji projektu oraz jego promocja. Płyta została wydana przez Fundację „Głos Ewangelii.

2016

Ballet Magnificat – „Powrót marnotrawnego ” – współorganizacja spektaklu amerykańskiej grupy baletowej w Białołęckim Domu Kultury w Warszawie;

Kasia Cailloux – płyta „A Look From Above” – konsultacje, wsparcie i patronat medialny.

2015

Danka Smolińska – płyta „Dmuchawiec” – konsultacje oraz patronat medialny.

2012

Produkcja filmu „Metr nad ziemią” w reżyserii Tomasza Wiszniewskiego – Krakowski Festiwal Filmowy, Grand Press, Melchiory;

Dolnośląski Festiwal Piosenki Zmieniającej Życie – realizacja reportażu o wydarzeniu oraz ufundowanie nagród;

Koncert ewangelizacyjny „Bądź jak Jezus” – Henryk Dedo (Prezes FGE) usługiwał nauczaniem biblijnym, świadectwem i modlitwą.

Wspierając nas pomagasz nam inspirować innych.

Zobacz jak możesz pomóc