Fundacja Głos Ewangelii

Ewangelizacja młodzieży

Od ponad dwudziestu pięciu lat przy wsparciu wolontariuszy „Głosu Ewangelii” organizujemy 11‑dniowe wakacyjne obozy młodzieżowe Gospel Camp w pięknie położonych zakątkach Polski. Do udziału w obozach dzięki naszym partnerom i darczyńcom zapraszamy młodzież z domów dziecka, ośrodków wychowawczych oraz rodzin dysfunkcyjnych pod względem ekonomicznym i wychowawczym, a także osoby niepełnosprawne. Dla wielu z nich są to pierwsze prawdziwe i udane wakacje w życiu.

Uczestnicy doświadczają atmosfery dobrej zabawy, akceptacji i odpoczynku. Jednocześnie podczas codziennych wykładów i studium Słowa Bożego zajmują się bardzo poważnymi treściami, które mogą im pomóc w dokonywaniu słusznych wyborów w późniejszym życiu.

Dotychczas w obozach fundacji uczestniczyło ponad 4 000 nastolatków. Na przestrzeni dwóch dekad mogliśmy wielokrotnie obserwować, jak wiele pozytywnych zmian zachodziło w życiu obozowiczów, którzy kształtując swoje poglądy i postawy skorzystali z realizowanego programu. Przełamywali wzorce obowiązujące w patologicznym środowisku i zakładali zdrowe, oparte na chrześcijańskiej miłości rodziny. Kończyli studia, zdobywali zawody, odzyskiwali często brutalnie im odebraną nadzieję i marzenia. Wielu z naszych dawnych podopiecznych zostało z nami. Są dzisiaj liderami i wychowawcami na kolejnych obozach, prowadzą warsztaty, grają na instrumentach i dzielą się osobistym doświadczeniem nowego życia z Jezusem Chrystusem.

Warto pracować z młodymi ludźmi, bo to jest taki okres w życiu, w którym człowiek podejmuje kluczowe dla przyszłości decyzje. Jeżeli teraz nie będziemy w stanie pomóc młodym ludziom oprzeć te decyzje na właściwym fundamencie, to później będzie coraz trudniej. Bycie ze sobą przez 24 godziny dobę przez 10 dni, wspólne zabawy, rozmowy, wygłupianie się, poważne dyskusje – wszystko to bardzo zbliża ludzi. Podczas obozu – kiedy własne środowisko i problemy codziennego życia zostały w domu – człowiek może spojrzeć na siebie w inny sposób. Tu znajduje się czas, żeby pytać i rozmawiać o rzeczach, które są najważniejsze.

Pastor Rafał Piekarski
(Społeczność Chrześcijańska TOMY w Tomaszowie Mazowieckim)

W okresie wakacyjnym młodzi mają więcej czasu i są skłonni do refleksji, do podsumowania tego, co się dzieje w ich życiu. Obóz to przestrzeń, w której mogą zatrzymać się i spróbować odpowiedzieć sobie na pytania: gdzie jestem, dokąd zmierzam, czego pragnę? Wbrew założeniu, że wiara jest rzeczą prywatną, o której nie powinno się mówić – tutaj się o tym mówi.

Pastor Adrian Stróżek
(II Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gdańsku)

 

 

Obozy dla młodzieży to wielkie wyzwanie dla Kościoła. To momenty szczególnych wzruszeń i refleksji. Bóg używa go do obudzenia sumień, wzbudzenia nowych, odkrywczych myśli, zasiania nadziei na zmianę, decyzji poddania życia Chrystusowi. Lubię te chwile. To wspaniale pomagać im w tak istotnych zwrotach życiowych. To wspaniała okazja do rozpoczęcia życia na nowo, wymagająca kontynuacji w postaci wiernej i wytrwałej pracy duszpasterskiej w ciągu roku.

Pastor dr Mateusz Wichary
(Przewodniczący Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP)

 

Im człowiek starszy, tym trudniej zdecydować o rozpoczęciu życia z Chrystusem. Tych kilkanaście dni spędzonych na obozie, przy Bożym Słowie, radosnym śpiewie w atmosferze miłości, a jednocześnie przy okrzykach towarzyszących zabawom, ma niesamowitą wartość. Zmiana serca młodego człowieka dzięki Ewangelii wpływa na jego relacje z innymi ludźmi, szkołę, rodzinny dom, jego przyszłą rodzinę, a więc na jego młodość, starość…. i nie tylko. Nie możemy przestać czynić tego, co ma tak wielki wpływ nie tylko na to, co ziemskie, ale również na to, co wieczne.

Pastor Sławomir Foks
(Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Warszawie)

 

Wspierając nas pomagasz nam inspirować innych.

Zobacz jak możesz pomóc