Fundacja Głos Ewangelii

Jezus

Więc… kim On jest, ten Jezus? Czy istniał naprawdę, czy jest tylko legendą? Czy rzeczywiście chodził w pierwszym stuleciu zakurzonymi ścieżkami Izraela, a może jest jedynie wymysłem chrześcijan? O tym każdy z nas musi zdecydować sam. Ale jednej rzeczy możemy być pewni…

Nie był On taki, jak wszyscy w tamtym czasie oczekiwali, że będzie. Kiedy wreszcie, w wieku około trzydziestu lat, rozpoczął swoją służbę, dosłownie przewrócił świat do góry nogami. Podążały za Nim niezliczone tłumy. Tysiące ludzi. Był jak współczesna gwiazda rocka. Przemawiał jak mający władzę – zupełnie inaczej, niż przywódcy religijni tamtych czasów. Uzdrawiał ludzi. Dokonywał najbardziej niezwykłych cudów, a jednak nie spełnił oczekiwań, które Izraelici mieli względem osoby Mesjasza. I ostatecznie dał się przybić do Krzyża. Więc kim dla ciebie jest ten Jezus?

W trzech seriach audycji – Kim jest Jezus?; Dlaczego Jezus przyszedł?; I co dalej? – znajdziesz dwadzieścia dziesięciominutowych epizodów, wszystkie o Jezusie, po to, abyś mógł zdecydować. Kim On jest? O co chodzi w Jego historii? Czy jest On takim Jezusem, jakiego oczekiwałeś? Czy jest On tym Jezusem… dla ciebie? Sam zdecyduj.

Wspierając nas pomagasz nam inspirować innych.

Zobacz jak możesz pomóc