Fundacja Głos Ewangelii

Zostań naszym wolontariuszem

Pragniemy stale rozszerzać zasięg naszych działań i widzieć ich pozytywny wpływ w życiu ludzi, do których docieramy z Ewangelią wieloma różnymi kanałami. Ponieważ staramy się do minimum ograniczać wydatki związane z administracją, a większość środków przeznaczać na projekty i działania misyjne, w znacznej mierze polegamy na wiernych wolontariuszach, bez których nie bylibyśmy w stanie robić tego co robimy.

Ludzie tacy jak dwunastoletni Kuba, który pomaga nam naklejając znaczki na koperty z korespondencją, Monika, która dba o jakość językową publikowanych wydawnictw, Jakub, który opracowuje graficznie materiały publikowane w internecie, Paweł, który jest wychowawcą – to oni są cichymi bohaterami „Głosu Ewangelii”.

Jedyne kwalifikacje jakie są wymagane, żeby zostać wolontariuszem to być pełnym pasji uczniem Jezusa Chrystusa, być pracowitym i odpowiedzialnym (to bardzo ważne), oraz posiadać umiejętności, które aktualnie są potrzebne.

Sprawdź listę poniżej. Jeśli czujesz, że pasujesz do jednej lub wielu pozycji, proszę skontaktuj się z nami. Bardzo chętnie nawiążemy z Tobą kontakt.

Transkrypcja tekstu - praca zdalna

Każdego roku „Głos Ewangelii” produkuje kilkaset audycji radiowych, są to reportaże-dokumenty radiowe, rozważania Ewangelii, programy z cyklu „Kropla wieczności” oraz słuchowiska radiowe. Transkrypty programów wykorzystywane są na stronie internetowej, w biuletynach informacyjnych oraz innych publikacjach. Jeżeli dysponujesz czasem i komputerem oraz jesteś w stanie ze słuchu zapisywać treści audycji w pliku tekstowym, będziemy wdzięczni mogąc korzystać z Twojej pomocy. Prosimy skontaktuj się z nami.

Tłumaczenie tekstu - praca zdalna

Poszukujemy osób chętnych wspierać „Głos Ewangelii” przekładając teksty z języka angielskiego na język polski i z języka polskiego na język angielski. Ze względu na treść tłumaczonych materiałów, bywa to bardzo inspirujące i pożyteczne a nie tylko techniczne zajęcie. Jeżeli lubisz pracę z tekstem, będzie nam miło, gdy dołączysz w tym charakterze do naszej Redakcji. Prosimy skontaktuj się z nami.

Media społecznościowe

Jeśli kochasz media społecznościowe, posiadasz umiejętności i wiedzę o skutecznej promocji w sieci, jesteś odpowiedzialny i można na Tobie polegać, oraz możesz poświęcić temu kilka godzin w tygodniu, to może być rola dla Ciebie. Prosimy skontaktuj się z nami.

Warunki współpracy i akceptacji

Nie jesteśmy w stanie akceptować każdej nadesłanej oferty wolontariatu. Zadania wykonywane przez wolontariuszy są kluczowe dla działalności naszej służby. Dlatego musimy być pewni, że każdy z wolontariuszy posiada odpowiednie umiejętności, właściwe nastawienie do służby oraz odpowiedzialność wymaganą w obrębie konkretnego projektu. Niezwykle doceniamy wszystkie oferty współpracy. Mamy nadzieję, że zrozumiesz, że obowiązuje nas proces selekcji i potwierdzania wszystkich wolontariuszy.

Wspierając nas pomagasz nam inspirować innych.

Zobacz jak możesz pomóc