Fundacja Głos Ewangelii

Redakcja

Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak to reportażyści na stałe związani z Fundacją „Głos Ewangelii”. Od kilkunastu lat wspólnie tworzą reportaże radiowe, współpracując przy tym ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. W swoich pracach ukazują wewnętrzną metamorfozę bohaterów, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, skąd czerpie człowiek siłę, pozwalającą mu zmienić własny los.

W swym dorobku mają wiele wyróżnionych i nagrodzonych prac. Reportaż „Kibic” w 2004 roku otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę za realizację na II Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów i Realizatorów Radiowych w Ciechocinku, a na XIV Festiwalu Mediów w Łodzi – wyróżnienie. Reportaż „Człowiek z Banderozy” otrzymał w 2006 roku wyróżnienie na XVI Festiwalu Mediów w Łodzi. Reportaż „Marsz Żywych” w 2007 roku reprezentował polską radiofonię na Międzynarodowym Konkursie Prix Europa w Berlinie. Natomiast reportaż „Adwokat ulicy” otrzymał nominację w kategorii Premiera Roku na Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów – Melchiory 2007 oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów – Lubostroń 2008. Za reportaż „Bombka szczęścia” jego twórcy otrzymali nagrodę Witolda Zadrowskiego na Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów – Melchiory 2008 oraz Grand Prix Prezesa Polskiego Radia. Reportaż ten reprezentował również polską radiofonię na Prix Europa w Berlinie, w 2009 r. W 2010 roku na Ogólnopolskim Konkursie Grand Pik na Artystyczną Formę Radiową reportaż „Boguś” zdobył nagrodę specjalną oraz nagrodę radiosłuchaczy. W 2012 roku H. Dedo i W. Kasperczak otrzymali II nagrodę w kategorii programów radiowych na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2012 za reportaże: „Postanowienie sześciolatki”, „Kobieta Roku” i „Kto uratuje mojego Henryka”, oraz pierwszą nagrodę na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym „Polskie Ojczyzny 2012” za reportaż „Adwokat ulicy”. W 2013 roku ich reportaż „Szepty dzieciństwa” otrzymał nagrodę specjalną w Konkursie o Grand Prix KRRiT oraz III nagrodę na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2014. „Kowal cudzego szczęścia” zdobył Grand Prix KRRiT w listopadzie 2015 r. Reportaż „Pieśń Spartakusa” zdobył Grand Prix KRRiT w listopadzie 2016 r. oraz wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek.

W Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów „Melchiory 2017” duet został uhonorowany nagrodą główną w kategorii Radiowy Reportażysta Roku za niezwykłą wrażliwość w poszukiwaniu prawdy swoich bohaterów, pokazywanie piękna człowieka w sytuacjach, zdawałoby się, bez wyjścia.

Wspierając nas pomagasz nam inspirować innych.

Zobacz jak możesz pomóc