Fundacja Głos Ewangelii

Słuchowiska radiowe

Szata

Rzymski oficer Marcellus zostaje oddelegowany do Palestyny, gdzie obejmuje dowództwo nad oddziałem w Gazie. Podczas obchodów żydowskiej paschy w Jerozolimie oddział Marcellusa otrzymuje od Piłata rozkaz ukrzyżowania trzech więźniów. Marcellus grą w kości wygrywa szatę jednego ze skazańców. Nowy właściciel szaty jeszcze nie wie, że to trofeum zmieni całe jego przyszłe życie.

Według

Wielkanocne słuchowisko Teatru Polskiego Radia i Fundacji „Głos Ewangelii”. Jezus w ostatnich godzinach swojego ziemskiego życia został aresztowany, brutalnie przesłuchany i ukrzyżowany. Uczniowie uciekli lub się Go zaparli. Byli jednak i tacy, którzy w trakcie tych przerażających wydarzeń uwierzyli w Niego. Nikt, kto był świadkiem ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa nie mógł pozwolić sobie na luksus bycia „neutralnym”. To co stało się na krzyżu i w trakcie zmartwychwstania stawia przed wyborem – Jezus to obiecany Mesjasz lub najzwyklejszy oszust.

Widziałem Go

Biblijni świadkowie wydarzeń związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa opowiadają o swoim spotkaniu z Chrystusem.

Ja tam byłem. Głosy spod krzyża - zapowiedź

Byli tam. W konkretnym miejscu. W konkretnym czasie. Zabiorą Cię w niezwykłą podróż i pomogą odnaleźć własne miejsce w wydarzeniach Wielkiej Nocy. Jeszcze nigdy nie byłeś tak blisko…

Wspierając nas pomagasz nam inspirować innych.

Zobacz jak możesz pomóc