Wkrótkce nowa wersja strony.
Nastąpi automatyczne przekierowanie do aktualności FB – https://www.facebook.com/glosewangelii/
Nowy sklep – https://sklepgospel.pl/

Fundacja Głos Ewangelii - Film dokumentalny

ROZWAŻANIE DNIA:

"Ewangelia Jana 14: 26-31"

link do rozważań dnia
Zapraszamy do sklepu banner

POLECAMY:

» NOWOŚCI WYDAWNICZE SKLEPGOSPEL.PL

"Adwokat ulicy" • Kyle Idleman "Więcej niż fan" • "Metr nad ziemią" • Bear Grylls - "Kurz, pot i łzy. Autobiografia" • "Odważni" DVD • Chip Ingram - "Miłość, seks i trwałe relacje" DVD • "Mateusz Wichary - Najczęstsze pytania o protestanyzm" • więcej  »

This text will be replaced

FILM DOKUMENTALNY

W 2003 roku, pracownicy państwowej telewizji zwrócili się do Fundacji „Głos Ewangelii” z propozycją stworzenia dokumentów telewizyjnych, na bazie istniejących reportaży radiowych. 

Od tego momentu rozpoczął się intensywny dialog i planowanie. Głos Ewangelii jest już gotowy do rozpoczęcia produkcji reportaży dla stacji telewizyjnych. Dokumenty te będą nie tylko oglądane przez szerokie grono widzów, lecz staną się także uzupełnieniem reportaży radiowych, emitowanych obecnie w ponad 40 radiostacjach na terenie całego kraju.

W 2007 roku Fundacja Głos Ewangelii zrealizowała swój pierwszy film dokumentalny pt.: "Bandyta". 12 kwietnia 2007 został on wyemitowany przez Pierwszy Program Telewizji Polskiej S.A. Według badań, oglądało go ponad 700 tysięcy osób. Film spotkał się z bardzo żywym przyjęciem, szczególnie wśród osób pozbawionych wolności.

W marcu 2008 roku, Fundacja Głos Ewangelii zakupiła sprzęt telewizyjny potrzebny do nagrań i edycji video, wyposażyła i uruchomiła studio montażu filmów. Pragniemy zaproponować cykl dokumentów, jakich do tej pory nie było. Chcemy opowiedzieć o ludziach, którzy odważyli się szukać i odnaleźć Boga. Właśnie świadectwa wiary są najlepszą drogą ewangelizacji lub, jak kto woli, dają szansę na przyjrzenia się ludziom, których życie nabrało sensu.

Prezentowane w telewizji reportaże, dotykające rzeczywistych potrzeb i problemów społecznych, mówiące o zranieniach oraz o tym, jak istotną zmianę w życiu może dać człowiekowi relacja z Bogiem, dotrą do szerokiego grona widzów zarówno młodych, jak i starszych. Będą miały szansę rozbudzić zainteresowanie i stymulować dyskusje, dotyczące nie tylko rozwiązywania poruszanych problemów społecznych, lecz również tego, jak można nawiązać osobistą więź z Bogiem. Reżyserami dokumentów będą znani i nagradzani twórcy polskich filmów dokumentalnych.

Reportaże w formie dokumentu telewizyjnego, opierają się na autentycznych dramatycznych przeżyciach ludzi, którzy postanowili zwrócić się do Boga.
Dzięki swojej „chropowatości” i autentyzmowi głównych bohaterów, są odporne na zarzuty manipulacji i z niezwykłą siłą, głęboko poruszają odbiorcę.

W chwili obecnej Fundacja Głos Ewangelii potrzebuje 38 400 PLN na produkcję dwóch kolejnych dokumentów telewizyjnych. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć projekt realizacji cyklu dokumentalnego "Przemiany", prosimy o przekazywanie darowizn z dopiskiem - "Cele statutowe fundacji-przemiany".

 

wykonanie: www.nunointeractive.eu