Wkrótkce nowa wersja strony.
Nastąpi automatyczne przekierowanie do aktualności FB – https://www.facebook.com/glosewangelii/
Nowy sklep – https://sklepgospel.pl/

Fundacja Głos Ewangelii - Obozy młodzieżowe

ROZWAŻANIE DNIA:

"Ewangelia Jana 14: 26-31"

link do rozważań dnia
Zapraszamy do sklepu banner

POLECAMY:

» NOWOŚCI WYDAWNICZE SKLEPGOSPEL.PL

"Adwokat ulicy" • Kyle Idleman "Więcej niż fan" • "Metr nad ziemią" • Bear Grylls - "Kurz, pot i łzy. Autobiografia" • "Odważni" DVD • Chip Ingram - "Miłość, seks i trwałe relacje" DVD • "Mateusz Wichary - Najczęstsze pytania o protestanyzm" • więcej  »

This text will be replaced

OBOZY MŁODZIEŻOWE

Od 13 lat Fundacja "Głos Ewangelii" organizuje i prowadzi obozy młodzieżowe. Gościliśmy na nich już ponad 2800 osób. Uczestnicy pochodzą z bardzo różnych środowisk (często tych najbiedniejszych), także z rodzin dysfunkcyjnych i domów dziecka. W obozach bierze udział również młodzież niepełnosprawna.

W ciągu roku organizujemy dwa tego rodzaju obozy: latem dla 130 osób i zimą dla 60-70. Prawie 70% obozowiczów ma szansę skorzystania z tej formy wypoczynku po raz pierwszy w swoim życiu i po raz pierwszy może usłyszeć Ewangelię, przedstawioną w prosty i przystępny sposób.

Proponujemy atrakcyjny program sportowy, wypoczynkowy i edukacyjny, propagując jednocześnie chrześcijański styl życia i przesłanie Ewangelii. Młodzieży niepełnosprawnej (porażenie mózgowe) zapewniamy opiekę wolontariuszy przy codziennych czynnościach i przemieszczaniu się.

Młodzież może brać udział w warsztatach teatralnych, językowych, filozoficznych, fotograficznych, filmowych, oraz uczyć się śpiewu. Podczas obozu letniego zwykle organizujemy spływ kajakowy. Korzystająca z kąpieliska młodzież pozostaje pod opieką ratownika.

Każdego roku obozowiczów odwiedzają znani muzycy sceny chrześcijańskiej a wykładowcami są doświadczeni duszpasterze nawiązujący dobry kontakt z młodymi ludźmi, w przystępny sposób komunikujący prawdy i wartości dzięki którym młody człowiek może lepiej zrozumieć otaczającą go rzeczywistość, siebie samego i godnie przejść przez okres dorastania.

Fundacja potrzebuje rocznie 32 600 PLN, by mogła dofinansować pobyt uczestników obozów, pochodzących w domów dziecka, rodzin patologicznych, młodzieży niepełnosprawnej, jak również wolontariuszy, pomagających niepełnosprawnym oraz liderów-wychowawców. Będziemy wdzięczni wszystkim, którzy zechcą pomóc nam finansowo w przygotowaniach i organizacji obozu letniego w roku 2010.

 

Kilka refleksji uczestników:

"Boję się trochę, co czeka mnie, gdy będę musiała opuścić dom dziecka. Nie wiem, gdzie zamieszkam. Domy dziecka mają bardzo mało pieniędzy dla swoich wychowanków. Na tym obozie jednak, upewniłam się, że Bóg wie o mojej sytuacji i On zatroszczy się o wszystko."

"... Ja już nie mogę tu wysiedzieć, bo ciągle mówicie o rodzinie, ciągle się wzruszam. Brat siedzi w więzieniu, ojciec pije, matka codziennie sypia z innymi. Nie przebaczę i nie chcę przebaczyć rodzicom za to, co zrobili."

"Wiele rzeczy Jezus zmienił w moim życiu. Ale myślę, że najważniejsze to miłość, którą mnie obdarował i teraz potrafię kochać moich najbliższych. Tych, których wcześniej tak bardzo nienawidziłem."

"Będąc z wami chcemy przestać palić, pić i przeklinać. Tak bardzo chciałybyśmy być takie, jak wy!"

"To mi się przydarzyło... To o czym mówił Bill [przemoc seksualna]. To jest takie trudne... Ale... chciałabym umieć przebaczyć..."

wykonanie: www.nunointeractive.eu