Wkrótkce nowa wersja strony.
Nastąpi automatyczne przekierowanie do aktualności FB – https://www.facebook.com/glosewangelii/
Nowy sklep – https://sklepgospel.pl/

Fundacja Głos Ewangelii - koOperacja - Fundacja Teen Challenge

ROZWAŻANIE DNIA:

"Ewangelia Jana 14: 26-31"

link do rozważań dnia
Zapraszamy do sklepu banner

POLECAMY:

» NOWOŚCI WYDAWNICZE SKLEPGOSPEL.PL

"Adwokat ulicy" • Kyle Idleman "Więcej niż fan" • "Metr nad ziemią" • Bear Grylls - "Kurz, pot i łzy. Autobiografia" • "Odważni" DVD • Chip Ingram - "Miłość, seks i trwałe relacje" DVD • "Mateusz Wichary - Najczęstsze pytania o protestanyzm" • więcej  »

koOperacja - Fundacja Teen Challenge

Fundacja Teen Challenge powołana została ponad 20 lat temu w Broczynie, od samego początku jej celem było przywrócenie do społeczeństwa świadomych i aktywnych osób, które w przeszłości borykały się z bezdomnością czy uzależnieniami.

Celem działalności Fundacji jest resocjalizacja do społeczeństwa. Realizowana przez TCh metoda ma charakter 18 miesięcznego procesu- w tym 12miesięczna terapia. Cały proces składa się z następujących po sobie działań: motywowanie do leczenia, podjęcie decyzji o zmianie swojego życia, przystąpienie do terapii oraz jej ukończenie, a następnie utrwalenie osiągniętych efektów i rozwijanie swoich umiejętności w społeczeństwie.

 

Działania:

COFFEE HOUSE > OŚRODEK KRYZYSOWY > OŚRODEK > HOSTEL > ZBÓR

 

Program Coffee House:

COFFEE HOUSE jako pierwsze ogniwo tego łańcucha działa w sferze budowania motywacji do leczenia, czy też motywacji do zmiany. To chrześcijańska odpowiedz na potrzeby osób potrzebujących, ze szczególnym uwzględnieniem ludzi, którzy z różnych przyczyn nie potrafią sami poradzić sobie w życiu. W programie tym wolontariusze wychodzą na ulicę do bezdomnych i uzależnionych.

 

Dni Nowej Szansy:

W czasie tych spotkań ewangelizacyjnych ludzie mają szansę dowiedzieć się o Bogu oraz relacji, jaką mogą z Nim nawiązać. Spotkania odbywają się w zborach chrześcijańskichw całym kraju na dzień dzisiejszy w 50 miejscach.

 

Ośrodki Resocjalizacyjne:

Placówka w Łękini to ośrodek resocjalizacyjny prowadzący terapię w oparciu o wartości biblijne. Jest to miejsce gdzie uczestnicy nabywają umiejętności radzenia sobie w życiu, jak i w grupie. Uczą się codziennych czynności których będą potrzebowali po ukończeniu pobytu w ośrodku. W czasie pobytu mają możliwość załatwienia swoich spraw urzędowych. Są objęci opieką medyczną, oraz stomatologiczną. Otrzymują pomoc w zakresie psychologicznym.

 

By skierować osobę na terapię należy zapoznać się z warunkami przyjęć na stronie internetowej Teen Challenge  lub skontaktować się pod numerem telefonu tel:  598574885

By dowiedzieć się więcej o  zajęciach w ośrodku zapraszam na naszego bloga ośrodkowego - http://www.wsparciedlatc.blogspot.com/

 

Jak się utrzymują:

Stowarzyszenie utrzymuje się pisanych programów, darowizn, oraz z dotacji z NFZ.

 

Potrzeby:

* Wolontariusze internetowi

* Regularna pomoc finansowa umożliwiająca przewidywanie finansów

* Darowizny rzeczowe

 

Jak pomóc?

- zgłoś się jako internetowy wolontariusz

- odezwij się do nas (promocja@teenchallenge.pl lub tel 59 857 02 66) by otrzymać bezpłatny informator kwartalny w wersji papierowej lub PDF

- przekaż 1% podatku w rozliczeniu rocznym KRS: 0000152376

- skontaktuj się z nami by zaproponować dary rzeczowe takie jak odzież wierzchnią i spodnią dla podopiecznych ośrodka

- przekazuj co miesiąc regularną wybraną przez siebie kwotę pieniędzy 20, 30 lub 50 zł na konto Nr konta: PKO BP S.A. o/Miastko 13 1020 4708 0000 7002 0015 8055

 

"Teen Challenge"

Chrześcijańska Misja Społeczna

http://www.teenchallenge.pl/

77-203 Dretyń

Broczyna 11

Nip 842-13-31-951

Regon 770682701

KRS 0000152376

 

wykonanie: www.nunointeractive.eu