Wkrótkce nowa wersja strony.
Nastąpi automatyczne przekierowanie do aktualności FB – https://www.facebook.com/glosewangelii/
Nowy sklep – https://sklepgospel.pl/

Fundacja Głos Ewangelii - Historia

ROZWAŻANIE DNIA:

"Ewangelia Jana 14: 26-31"

link do rozważań dnia
Zapraszamy do sklepu banner

POLECAMY:

» NOWOŚCI WYDAWNICZE SKLEPGOSPEL.PL

"Adwokat ulicy" • Kyle Idleman "Więcej niż fan" • "Metr nad ziemią" • Bear Grylls - "Kurz, pot i łzy. Autobiografia" • "Odważni" DVD • Chip Ingram - "Miłość, seks i trwałe relacje" DVD • "Mateusz Wichary - Najczęstsze pytania o protestanyzm" • więcej  »

HISTORIA

Historia Fundacji Głos Ewangelii sięga lat 40-tych ubiegłego stulecia, a dokładniej dnia 25 grudnia 1965 roku. W tym dniu, na falach krótkich, za pośrednictwem Trans World Radio z Monte Carlo, została wyemitowana pierwsza audycja radiowa Głosu Ewangelii. Był to program świąteczny, pierwsza tego typu audycja w całym układzie bloku wschodniego. Początkowo programy Głosu Ewangelii były transmisjami nabożeństw. Z czasem zaczęło się to zmieniać.

Każdą audycję należało poddać cenzurze. Zarówno tekst pisany, jak i jego nagranie, musiały być dostarczone cenzorowi na ulicę Mysią w Warszawie.

To były trudne, ale błogosławione czasy. W ciągu roku do redakcji przychodziło około 12 tysięcy listów. Pisała tylko mała część słuchaczy. Możemy domniemywać, że mieliśmy ich dziesiątki tysięcy. W latach 60-tych nie było w zasadzie żadnej muzyki chrześcijańskiej, stąd konieczność nagrywania wszystkiego we własnym zakresie. Dużą pomocą przy nagrywaniu pierwszych utworów, używanych do realizacji audycji, było także Polskie Radio. Bardzo często ludzie znajdowali nasze programy przypadkowo, szukając na falach krótkich niezależnych stacji radiowych takich, jak Głos Ameryki czy Wolna Europa.

W 1994 roku Głos Ewangelii stał się międzywyznaniową Fundacją chrześcijańską, działającą na zasadzie non-profit. Ponieważ naszym nadrzędnym celem jest docieranie do jak najszerszego grona ludzi z przesłaniem Nadziei, wykorzystujemy środki masowego przekazu, produkcje radiowe, telewizyjne, literaturę, multimedia oraz internet. Nie unikamy także bezpośrednich spotkań z radiosłuchaczami. Naturalną okazją do nich są różne spotkania z reportażem, organizowane przez osoby, środowiska i redakcje, związane ze światem radiowym.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, nasza działalność znacznie się rozszerzyła. Realizujemy programy walki z demoralizacją dzieci, młodzieży i osób dorosłych, udzielamy pomocy młodzieży niepełnosprawnej, wspieramy studentów, promujemy chrześcijańskie wartości oraz kulturę. Prowadzimy również działania, zmierzające do wzmocnienia życia małżeńskiego i rodzinnego.

Więcej informacji i ciekawostek, dotyczących historii Fundacji Głos Ewangelii, znajdziecie Państwo w artykule  "Na fali Ewangelii", dostępnym w dziale "ARTYKUŁY"

 

 

wykonanie: www.nunointeractive.eu